Inżynier chemik z Katowic. Przez całe życie zawodowe zajmował się polimerami i tworzywami sztucznymi, zarówno od strony badawczej, handlowej, jak i praktycznego przetwórstwa. Obecnie jest specjalistą
[...]
Na XIV Międzynarodowych Targi Budownictwa BUDMA (Poznań, 25-28 stycznia) powiało nowością i luksusem. Znikły zupełnie tandetne, ciasno obudowane kramiki, pojawiło się mnóstwo przestronnych, wyrafinowa więcej »
Wraz z nowymi warunkami działania gospodarki, po 1990 r. pojawiły się też nowe wyzwania dla UDT. Dziś mamy okazję podsumować doświadczenia z pierwszych lat wolności rynkowej, a także z funkcjonowania więcej »
Tomograf optyczny - sto razy szybszy i dokładniejszy od amerykańskich urządzeń - skonstruowali naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uzyskanie informacji z jednej linii skanowania trwa więcej »
Wybór motoru bazy danych dla małego przedsiębiorstwa wzbudza obecnie wiele emocji, zarówno w środowisku osób zajmujących się utrzymaniem i obsługą systemów informatycznych, jak i właścicieli oraz mene więcej »
Od jedenastu już lat na przełomie lutego i marca, w historycznym Domu Technika w Warszawie odbywa się święto ludzi techniki - uroczystość zakończenia kolejnej edycji Plebiscytu Czytelników Przeglądu T więcej »
Kiedy człowiek czyta sobie jakąkolwiek dyskusję internetową dotyczącą lekarzy, to ujawnia się tam wielka skala społecznej nienawiści do ludzi tego zawodu. Jeśli młody lekarz czyta taką dyskusję, to po więcej »
Polska nie słynie w świecie z osiąg nieć w wydajności pracy. Ostatnio jednak ta sytuacja się zmienia. Od 1992 r. do listopada 2004 r. wydajność pracy (produktywność) w przemyśle - mierzona wielkością więcej »
1 stycznia minął rok, odkąd Polski Komitet Normalizacyjny jest członkiem CEN. Ten akces był najlepszym zwieńczeniem rocznicy 80-leciaPKN. Sytuacja obecna jednak znacznie różni się jakościowo niż ta z więcej »
Po raz trzeci w Warszawskim Domu Technika, w ostatnią sobotę karnawału, 5 lutego br. odbył się tradycyjny Bal Charytatywny, z którego całkowity dochód przeznaczono, podobnie jak w latach poprzednich, więcej »
Ryszard Dymny Inżynier technolog żywności, ekonomista, menedżer, twórca, właściciel i prezes Zarządu spółki SaneChem w Cząstkowie Mazowieckim. Jako producent środków higieny dla przetwórców żywności o więcej »
Atrakcyjność i popularność unijnych pieniędzy jest tak duża, że samorządów nie trzeba już specjał nie zachęcać do składania wniosków o pomoc finansową z funduszy strukturalnych. W niektórych programac więcej »
W świecie już dawno się przekonano, że sukces tworzy sukces. Natomiast Polacy z zaniżoną samooceną - co potwierdzają badania psychologów i socjologów- wciąż uważają, że nadal wypada tylko narzekać. - więcej »
Niebawem w większości z nas odezwie się wewnętrzny barometr: bóle głowy, migrena, obolałe stawy, zmęczenie, skoki ciśnienia, huśtawka nastrojów, nerwowość, depresja. Dla pogodowych wrażliwców (ponad 7 więcej »
Inżynierowie zrzeszeni w Stowarzyszeniu Technicznym Odlewników Polskich tworzą największą nieformalną grupę w parlamencie. Gdyby można było zarejestrować klub poselski składający się z inżynierów tej więcej »
Jeśli jesteś krótkowidzem, nie trać życia i - wzroku - przesiadując całymi dniami przed komputerem. Zespół japońskich naukowców z uniwersytetu Toho przebadał 10 tyś. pracowników wielkich japońskich fi więcej »
ZŁOTY INŻYNIER 5-LECIA - 2000-2004 - Ryszard TADEUSIEWICZ profesor doktor habilitowany, inżynier elektryk biocybernetyk, rektor Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie SREBRNY INŻYNIER 5-LECIA - 2000- więcej »
Badania nad lekami weterynaryjnymi i środkami odżywczymi bądź profilaktycznymi dla zwierząt mogą stać się jedną z polskich specjalności. Szczepionki dla drobiu, za które prof. E. Jagusztyn- Krynicka o więcej »