miesięcznik ISSN 1230-3496, e-ISSN 2449-7487 - rok powstania: 1928
Stowarzyszenie Elektryków Polskich
K5T '2004
Organizowane przez Instytuty Telekomunikacji ATR i Polit Warszawskiej pod aus : : '--:"-.. : i Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu, Ministerstwa Infrastruk
[...]
Obecna szkieletowa sieć telekomunikacyjna, oparta na technice SDH/WDM, zaprojektowana na potrzeby telefonii, nie przystaje do nowych potrzeb związanych z dynamicznym rozwojem Internetu oraz innych sie więcej »
Ekspansja telekomunikacji analogowej i cyfrowej oraz techniki internetowej jest czynnikiem stymulującym rozwój technologii mikroelektronicznej. Z tego względu na potrzeby systemów telekomunikacyjnych więcej »
Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na przepływność sieci transmisyjnej oraz równoczesnym spadkiem inwestycji spowodowanym ogólną redukcją kosztów, uwaga większości analityków rynku kieruje się obecnie n więcej »
W dniu 19 grudnia 2002 roku, w siedzibie firmy Lucent Technologies Poland w Warszawie, odbyło się pierwsze w kadencji 2003-2006 posiedzenie Sekcji Telekomunikacji KEiT PAN. Obrady prowadził przewodnic więcej »
W grudniu roku 1992 w Genewie odbyła się Dodatkowa Konferencja Pełnomocników (Additional Plenipotentiary Conference APP - 92). Ustosunkowała się ona do zmian organizacyjnych, zaproponowanych przez Kom więcej »
W ostatnich latach obserwuje się szybki postęp w modernizacji radiokomunikacji kolejowej, która była opóźniona pod względem nowoczesności rozwiązań w stosunku do sieci publicznych. Zintegrowany system więcej »
Dzień 24 marca 1979 r. trwale zapisał się w historii polskiej telekomunikacji. W tym dniu przekazano do eksploatacji uwielokrotnioną kablową linię światłowodową. Był to sukces polskiej nauki i technik więcej »
Ważnym czynnikiem sprawnego działania floty okrętów podwodnych jest efektywna komunikacja z tymi okrętami, szczególnie w stanie ich pełnego zanurzenia. Jest oczywiste, że łączność taka może być realiz więcej »
Planowanie lokalizacji stacji bazowych w systemie trzeciej generacji UMTS z interfejsem WCDMA zależy od wielu czynników, w tym od ukształtowania powierzchni terenu, rozkładu gęstości generowanego ruch więcej »
Technika wieloprotokotowej komutacji etykietowej (MPLS - Multi-Protocol Label Switching) rozwija się już od okoto pięciu lat. Pierwotnie zaprojektowana na potrzeby sieci pakietowych (głównie IP, ale t więcej »
Współczesny człowiek do skutecznego porozumiewania się wykorzystuje różne formy przekazu informacji, takie jak głos, dźwięk, grafika, obrazy statyczne, animowane i ruchome w szerokim zakresie zastosow więcej »
Najnowsza technologia i eleganckie wzornictwo zostały połączone w najnowszym produkcie Siemensa, którym jest Gigaset SL 150. Ten najmniejszy telefon stacjonarny na rynku ma liczne funkcje, do niedawna więcej »
Presja rynku stale rośnie. Przedsiębiorstwa działające w branży telekomunikacyjnej muszą przykładać coraz większą wagę do podstawowych aspektów swojej działalności. Konieczne jest obniżenie do minimum więcej »
Przedstawiono podstawowe zagadnienia dotyczące automatycznie komutowanych sieci optycznych (ASON). Omówiono płaszczyzny funkcjonalne oraz architekturę warstwowo-domenową. Opisano rolę i elementy płasz więcej »
Pola elektromagnetyczne (PEM), bezpośrednio niewidoczne gołym okiem, we współczesnej cywilizacji są bardzo szeroko rozpowszechnione. Wiele zjawisk towarzyszących działaniu PEM jest wykorzystywanych w więcej »
Idea społeczeństwa informacyjnego (information society) jest jedną z idei, coraz powszechniej znanych na przełomie XX i XXI wieku zarówno w skali globalnej, regionalnej, jak i w poszczególnych krajach więcej »
Od początku powstania, około 30 lat, sieć Ethernet ewoluowała, aby sprostać wzrastającym wymaganiom stawianym sieciom z komutacją pakietów. Dzięki niskim kosztom implementacji, dużej niezawodności ora więcej »