Aktualności | 2018-10-02
V Kongres Bezpieczeństwa Żywności

V Kongres Bezpieczeństwa Żywności

Program Kongresu odzwierciedla potrzebę integralnego podejścia do bezpieczeństwa żywności, czyli wskazujące na ścisłe, nierozerwalne powiązanie wszystkich etapów i uwarunkowań łańcuchów technologicznych, logistycznych i funkcjonalnych. Zgranie tych elementów, właściwy nadzór nad żywnością oraz dochowanie wierności tradycjom i kulturze produktów żywnościowych kreuje jej jakość.

Aby sprostać różnorodnym wyzwaniom, jakie stoją przed nami, jednostronne podejście skoncentrowane na klasycznych badaniach nie jest już wystarczające. Wymagane jest podejście multidyscyplinarne, łączące kwestie ekonomiczne, społeczne i prawne, a także dyscypliny nauk technicznych, środowiskowych i przyrodniczych.

Kogo spotkają Państwo na Kongresie?

Przedstawicieli producentów surowców dla przemysłu przetwórczego, przetwórców, banki, handlowców (firmy handlowe, eksporterzy, sieci handlowe, dystrybutorzy), dyrektorów eksportu, dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo finansowe prowadzonego biznesu, firmy logistyczne, przedstawicieli służb nadzoru rynku, jednostki certyfikujące, konsultantów, firmy ubezpieczeniowe, przedstawicieli nauki. IFS (International Featured Standards) to grupa standardów opracowywana przez specjalistów z różnych krajów. Najważniejszym standardem IFS w zakresie bezpieczeństwa i jakości żywności jest IFS Food 6 dedykowany firmom przetwórstwa spożywczego. Został uznany przez GFSI. Uzyskanie certyfikatów IFS wymagane jest przez wiele wiodących sieci handlowych w Europie oraz importerów będących dostawcami nowoczesnego handlu hurtowego i detalicznego.

Council of Supply Chain Management Professionals (CSCMP) jest niezależną organizacją skupiającą ekspertów z zakresu logistyki i łańcuchów dostaw działającą od ponad 50 lat. Ma siedzibę w USA, jest również obecna na wszystkich kontynentach (w ponad 70 krajach) i ma przedstawicielstwa na całym świecie. Działalność organizacji poświęcona jest promowaniu i upowszechnianiu badań i wiedzy z zakresu logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw. CSCMP ma ponad 9 000 członków i jest pierwszą i największą światową organizacją skupiającą profesjonalistów z zakresu logistyki i łańcuchów dostaw.

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to jedna z największych i najbardziej prestiżowych uczelni w kraju. Prowadzi działalność badawczą i dydaktyczną, a także prace wdrażające badania naukowe do gospodarki. SGGW współpracuje z około 275 partnerami zagranicznymi na wszystkich kontynentach. Umożliwia to pracownikom i studentom liczne wyjazdy do uczelni partnerskich na staże lub studia.