Aktualności | 2019-05-06
Spotkanie branży energetycznej w Poznaniu

Spotkanie branży energetycznej w Poznaniu

Zakres tematyczny obydwu wydarzeń obejmuje szeroką gamę zagadnień związanych z energetyką przemysłową, ale również systemami automatyki, sterowania oraz instalacji niskiego napięcia, jak i zagadnieniami z energią odnawialną prezentującą produkty, usługi i rozwiązania z zakresu energii słonecznej, wiatrowej, wodnej, biomasy, biopaliw, elektromobilności oraz technologii energooszczędnych.

Uzupełnianiem oferty wystawienniczej jest program wydarzeń towarzyszących, który w tym roku zapowiada się bardzo ciekawie. W licznych konferencjach, debatach i spotkaniach udział wezmą najważniejsi specjaliści z branży energetycznej z Polski oraz zagranicy. Targom towarzyszyć będą następujące konferencje:

  • Forum Innowacyjnej Energetyki #ENERGINN 2.0
  • IV Branżowe Forum Fotowoltaiczne
  • MORSKA ENERGETYKA WIATROWA – Doświadczenia światowe – perspektywy dla Polski
  • Szkolenie RODO.pl
  • Meet Hydrogen: H2 Wielkopolska
  • Technika świetlna 2019
  • Konferencja "OZE – nowe perspektywy"
  • Norweski Dzień Innowacji
  • GMINNY ENERGETYK – skuteczne zarządzanie energią w gminie
  • Stacje Elektroenergetyczne 2019
  • Forum antySMOG

STREFA EDUKACYJNA ENEA OPERATOR

Po raz drugi podczas targów EXPOPOWER zostanie uruchomiona strefa edukacyjna przygotowana przez Enea Operator. Młodzież będzie mogła zobaczyć energetyków przy pracy podczas specjalnie zaaranżowanych pokazów. Ponadto na odwiedzających czekać będą doświadczenia naukowe, energetyczne ciekawostki oraz pokazy ratownictwa przedmedycznego. Dodatkowo w strefie edukacyjnej targów spółka zaprezentuje zakres i plan wdrożeń technologii RFID służącej do znakowania majątku sieciowego, którą Enea Operator wdraża jako pierwsza firma w Polsce.

NOWOŚCI

Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty firmowej i dotarcia do świadomości konsumentów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER będą mogli zapoznać się z ponad 11 nowościami, które będą oznaczone specjalnymi naklejkami.

Złoto dla innowacji

Znamy już produkty nagrodzone Złotym Medalem targów Greenpower 2019 oraz Expopower 2019. Złote Medale Międzynarodowych Targów Poznańskich są potwierdzeniem nowoczesności oraz innowacyjności nagrodzonych produktów. Odznaczone produkty są unikatowe, wykonane ze znakomitej jakości materiałów i wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie. Zapraszamy do głosowania na najlepsze produkty w konkursie „Złoty Medal – wybór Konsumentów” – podczas targów w Internecie na www.zlotymedal.mtp.pl .

Laureaci Złotego Medalu EXPOPOWER 2019

Inteligentna Stacja Transformatorowa SPS ZPUE - z magazynem energii, przyłączami do źródeł OZE oraz ładowarkami pojazdów elektrycznych. Rozwiązanie integrujące funkcje zdalnie zarządzanej, rozdzielczo-dystrybucyjnej stacji transformatorowej, pracującej w systemie Smart Grid z dwukierunkowym inwerterem (ładowanie / oddawanie energii) współpracującym z magazynem energii, jednocześnie zapewniając możliwość ładowania pojazdów elektrycznych, zarówno osobowych jak i np. autobusów. System umożliwia zasilania magazynu energii lub odbiorców bezpośrednio z odnawialnych źródeł energii elektrycznej np. farm fotowoltaicznych czy wiatrowych. Poszczególne elementy składowe mogą tworzyć niezależne instalacje. Zarządzane przez SPS-Control pracują jako jeden, zaawansowany system.

Mobilna elektrooszczędna elektrownia dużej mocy GETOR QUAGROPACK - przeszła rygorystyczne badania w wyspecjalizowanych laboratoriach i posiada certyfikat zgodności CE. Wszystkie główne podzespoły posiadają świadectwa pochodzenia wyspecjalizowanych producentów UE. Mobilna elektrownia jest stosowana w szczególnie wymagających projektach zasilania energetycznego m.in. największych imprez masowych (np. Orange Warsaw Festival). Uzyskała Nagrodę I Stopnia dla najbardziej innowacyjnych technologii obronnych w Ogólnopolskim Konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa”.

Osprzęt do budowy linii nN dla przewodów izolowanych - ALPAR Artur i Piotr Kowalscy Spółka Jawna jest w stanie dostarczyć pełen asortyment osprzętu dedykowanego dla linii nN z przewodami izolowanymi. Pozwala to zaprojektować i zbudować kompletną linię napowietrzną nN wyposażoną w przewody izolowane w pełnym zakresie przekrojów roboczych tych przewodów. Stosowane w fabryce nowoczesne technologie produkcyjne, wsparte doświadczonym i dynamicznym zespołem ludzi, pozwoliły firmie stworzyć kompleksową ofertę dla rynku energetycznego w zakresie osprzętu i konstrukcji dla linii napowietrznych. Wysoka jakość produkowanych przez ALPAR wyrobów jest potwierdzona certyfikatami wydanymi przez niezależne instytucje.

Stacja ładowania samochodów elektrycznych LS-4 - Stacje ładowania samochodów elektrycznych LS-4 przystosowane są do pracy w bardzo trudnych warunkach (zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych) w temperaturze od -25 do +50 ºC, a w opcji cold option nawet od -35ºC oraz w warunkach wilgotnych nawet do 95 %. Stacja LS-4 ma elegancką, smukłą obudowę z zamontowanym bardzo dobrze widocznym wskaźnikiem LED pozwalający na odczyt stanu nawet z większej odległości. Stacja LS-4 występuje w wersji 16 A, 32 A, zarówno 1- jak i 3-fazowej, z opcjonalnym licznikiem energii elektrycznej. Posiada oddzielne zabezpieczenia i wyłączniki różnicowoprądowe dla każdego gniazda oraz zintegrowaną elektronikę obsługującą komunikację między stacją a samochodem.

Laureaci Złotego Medalu targów GREENPOWER 2019

Dream Heat - CIE Folia Dream Heat służy do ogrzewania ścian, podłóg oraz sufitów, które następnie ogrzewają powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu, temperatura powietrza jest stała. Folię Dream Heat tworzy mata grzewcza utworzona z połączenia włókna węglowego z pastą z karbonu. Mata pokryta jest dodatkowymi dwiema warstwami laminatu, tworząc łącznie 11 warstw, czyniąc produkt bardzo cienkim (tylko 0,7 mm) w porównaniu z klasycznym ogrzewaniem podłogowym.

Mobilna elektrooszczędna elektrownia dużej mocy GETOR QUAGROPACK - przeszła rygorystyczne badania w wyspecjalizowanych laboratoriach i posiada certyfikat zgodności CE. Wszystkie główne podzespoły posiadają świadectwa pochodzenia wyspecjalizowanych producentów UE. Mobilna elektrownia jest stosowana w szczególnie wymagających projektach zasilania energetycznego m.in. największych imprez masowych (np. Orange Warsaw Festival). Uzyskała Nagrodę I Stopnia dla najbardziej innowacyjnych technologii obronnych w Ogólnopolskim Konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa”.

Turbina VIKO WINGS - nowe rozwiązanie dla energetyki wiatrowej. Koncentrator wiatru VIKO oparty jest na trzech pionowych płatach i dyfuzorach tunelowych wykonanych z kompozytów co zapewnia lekkość i znaczną trwałość urządzenia. Nowoczesny i funkcjonalny design oraz brak fundamentów pozwalają na instalacje turbin na budynkach mieszkalnych, obiektach użytkowych, stacjach benzynowych itd. Mogą być używane również jako przenośny generator przy nawadnianiu upraw. Rozwiązania te gwarantują niską cenę turbiny, znacznie obniżając koszty inwestycyjne do 150 tys. PLN za 100 KW i odpowiednio ok. 1,5 mln PLN za 1 MW. W przypadku klasycznych turbin wiatrowych w poziomej osi obrotu dostępnych na rynku koszt 1 MW wynosi odpowiednio ok 4,5-5,0 mln PLN. Turbiny VIKO WINGS są całkowicie bezpieczne dla środowiska (generator jest osłonięty), nie generują hałasu i infradźwięków oraz tzw. migotania. Gwarantują szybki zwrot z inwestycji w ciągu 3-4 lat wobec 8-10 lat dla klasycznych turbin oferowanych na rynku.

POZNAŃ DRONE EXPO

W tym roku po raz pierwszy do bloku targów poświęconych energetyce dołączą targi Poznań Drone Expo. W ramach wydarzenia zorganizowana będzie strefa pokazów, w której m. in. zaprezentowane zostaną możliwości dronów w praktyce, a także pokazy niezwykłych umiejetności pilotów dronów.

Targi EXPOPOWER oraz GREENPOWER odbędą się w dniach 7-9.-05.2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wstęp bezpłatny po rejestracji.

www.expopower.pl

www.greenpower.mtp.pl